Salihli'de kumar baskını

14 Şubat 2020, Cuma
Salihli'de kumar baskını

Salihli'de polis ekipleri tarafından kumar oynatıldığı tespit edilen mekanlara yönelik denetimlerde bir kıraathane de kumar oynayan 4 kişiyi suçüstü yakaladı.

Alınan bilgiye göre, işletmeciliğini B.Ç.’nin yaptığı kıraathanede kumar oynandığı yönündeki ihbarı değerlendiren Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kıraathaneye baskın düzenledi. Baskında ekipler işyeri sahibi B.Ç., K.Ö., M.Ç., ve M.B.’yi kumar oynarken suçüstü yakalarken, 350 lira parayı da el koydu.

Kumar oynarken suçüstü yakalanan 4 şahsa 5326 sayılı Kabahatler Kanunu 34. maddesi gereği kumar oynamak suçundan kişi başı bin 225 TL olmak üzere toplam 4 bin 900 TL idari para cezası uygulandı. İşyeri sahibine ayrıca kumar oynamak için yer ve imkan sağlamak suçundan adli işlem yapıldı.

Öte yandan polis ekiplerinin 4 ayrı noktaya düzenlediği kumar baskınında kumar oynadığı tespit edilen 19 şahsa, kişi başı bin 225 lira olmak üzere toplam 23 bin 275 lira idari para cezası uygulandığı öğrenildi.

Salihli İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, ilçede huzur ve güvenliğin sağlanması için suç ve suçlularla etkin ve kararlı mücadelenin devam edeceğini söyledi.

 

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com