"Ayakta kalacak gücümüz kalmadı"

25 Mart 2020, Çarşamba

Sınırlı Sorumlu 24 Nolu Salihli Şehiriçi Minibüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mustafa Baykal, korona virüsünden dolayı ulaşım esnafı olarak çok zor günler geçirdiklerini ve ayakta kalacak güçlerinin kalmadığını söyledi.

Kooperatif Başkanı Baykal “Çin’de ortaya çıkan, dünya ve Türkiye’yi etkisi altına alana korona virüs (Covid-19) nedeniyle alınan tedbirler kapsamında “Evde Kal” çağrısına uyan vatandaşlarımız, ulaşım araçlarına kullanmadığından yolcu sayımızda ciddi manada düşüş yaşandı. Buda ulaşım esnafının zor günler geçirmesine neden oldu. Ancak esnaf olarak ayakta duracak durumumuz olmamasına rağmen, vatandaşımıza hizmet etmekten vazgeçmiş değiliz. Fakat bu zorlu süreçte mazot, SSK, bağ-kur primlerini ve şoför maaşlarını ödeyemez hale geldik” dedi.


Esnafın sıkıntısının her geçen gün kat kat artarak devam ettiğini belirten Baykal “Kısacası şuan itibari ile esnafımızın hali iç açıcı değildir. Hükümetimiz başta olmak üzere Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’dan hem hizmetin sürdürülebilmesi, hem de esnafımızın ayakta kalabilmesi için destek bekliyoruz” diye konuştu.


Korona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamındaki yasakların çok yerinde bir karar olduğunu belirten Baykal “Bu yasakların uygulanması gerektiğini inanıp, seslenişe kulak veriyoruz. Esnaf olarak bizim ayakta kalabilmemiz içinde bizim sesimizin duyulmasını istiyoruz.  Aksi taktirde bizim bu şartların altından kalma şansımız hiç yok. Yetkilerin biran önce bizim çağrımıza kulak vermesini istiyoruz. Tüm halkımıza sağlıklı günler diliyorum. Evde Kal Salihli, Evde Kal Türkiye”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com