Tekerlekli sandalyeyle geldi, yürüyerek çıktı

21 Mayıs 2020, Perşembe
Tekerlekli sandalyeyle geldi, yürüyerek çıktı

Salihli'nin Dombaylı Mahallesi'nde yaşayan 43 yaşındaki Yunus Emrah Bozkurt, tekerlekli sandalye ile gittiği Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, Prof. Dr. Cüneyt Temiz tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyonun ardından, hastaneden yürüyerek ayrıldı.

Dombaylı Mahallesi’nde çiftçilikle uğraşan 2 çocuk babası Yunus Emrah Bozkurt, geçirdiği rahatsızlıktan dolayı yürüyememeye başladı. Gittiği hastanede belinde ur olduğunu öğrenen Bozkurt, tekerlekli sandalye ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesine gitti. Burada Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Cüneyt Temiz ile tanışan Bozkurt, felç kalma riski olmasına rağmen ameliyat olmaya razı oldu. Prof. Dr. Cüneyt Temiz’in başarılı geçen operasyonun ardından 11 gün hastanede kalan Bozkurt, tekerlekli sandalye ile girdiği hastaneden yürüyerek çıktı.

“Ağrılardan kurtulmak için koronaya razıydım”

3 ay önce geçirdiği rahatsızlığın ardından gittiği hastanede yapılan tetkikler sonucunda belinde ur olduğunu öğrendiğini belirten Yunus Emrah Bozkurt “Artık yürüyememeye başlamıştım. Gittiğim doktorlarda bunun çok riskli ve felç kalabilme riskinin çok yüksek olduğunu söyledi. Bu şartları kabul etmem durumunda ameliyat edeceklerini söylediler. Bende ilk etapta korktum, ameliyat olmayı istemedim. Fakat aradan geçen zaman içinde ağrılarım dayanamayacak hale gelince Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Cüneyt Temiz hocamızla tanıştım. Hocam bu ameliyatı yapabileceğini ama bazı risklerin olduğunu, benimde bunlara razı gelip gelmeyeceğimi sordu. Bende koronaya dahi yakalanmaya razı olup, yeter ki bu ağrılardan kurtulup, sağlığıma kavuşmayı çok istiyordum” dedi.

“İyi ki varsın Prof. Dr. Cüneyt Temiz hocam”

“Artık sağ ayağım yerde sürünüp, hiç yürüyemiyordum” diyen Bozkurt “Prof. Dr. Cüneyt Temiz Hocam beni ameliyata aldı ve 2 saat süren ameliyat çok başarılı geçti. Ameliyatın sonrasında Prof. Dr. Cüneyt Temiz hocam beni sağlıklı bir şekilde yürüttü. Şuanda sağlığıma kavuştum. Buradan Prof. Dr. Cüneyt Temiz hocam ve ekibine çok çok teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi. Prof. Dr. Cüneyt Temiz’den övgü dolu sözlerle bahseden Bozkurt “ İyi ki varsın Prof. Dr. Cüneyt Temiz hocam” diye konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com