Mangal 'Kurşunlu'da yakılır

11 Haziran 2020, Perşembe
Mangal 'Kurşunlu'da yakılır

Salihli ilçe merkezine yakınlığı ve ormanla iç içe konumuyla şehrin stresi ve gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin uğrak yeri olan Kurşunlu Piknik Alanı'nda mangal sezonu açılırken, Kurşunlu Market'te de hazır mangal satışlarına başladı.

Yeni tip korona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kısıtlanan ve normalleşme süreciyle birlikte doğal güzelliklerin kuşattığı büyülü vadideki Salihli Belediyesi Kurşunlu Piknik Alanı’nda mangal sezonu açıldı. Şelaleden akan suyun çıkardığı seslerin mistik bir havaya büründüğü Kurşunlu Piknik Alanı’nda hizmet veren Kurşunlu Market’te sezon için tüm hazırlıklarını tamamladı.

“Markette her şey var”

Salihli ve bölgesinde piknik yapılıp, mangal yakılan tek yerin Kurşunlu Piknik Alanı olduğunu belirten Kurşunlu Market(Büfe) işletme sahibi Şaban Aktaş, işletme olarak her yıl olduğu gibi bu yılda hazır mangal satışına başladıklarını söyledi.  Markette kırmızı ve beyaz et çeşitleri başta olmak üzere manav ürünlerinin yer aldığını belirten Aktaş “Ayrıca marketimizde alkollü ve alkolsüz soğuk içecekler, soğuk meze çeşitleri ve fast food çeşitleri, kısacası pikniğe gelip de mangal yakacak olan tüm vatandaşlarımızın aradığı malzemeler bulunmaktadır” dedi.

“Masa ve sandalye kiralanıyor” 

Kurşunlu Piknik Alanına aracı ile gelen fakat masa, sandalye getiremeyenlerin bu konuyu dert etmemesi gerektiğini anlatan Aktaş “Kurşunlu Market olarak piknik yapmaya gelip, mangal yakacak olanlara hazır mangal satışı yaptığımız gibi, masa ve sandalye kiralama hizmeti veriyoruz” diye konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com