Yalvaç'ın son kitabı baskıda...

29 Haziran 2020, Pazartesi
Yalvaç'ın son kitabı baskıda...

Sektör Medya yazarlarından Gazeteci-Yazar Gülgün Yalvaç, 5. Kitabının hazırlıklarını tamamladı.

Daha önce Ver Elini (şiir), Sevgi Varken Didişmek Niye? (şiir), Köşe yazıları (1 ve 2)yi yayınlayan Gülgün Yalvaç, şimdide yine eski ve yeni köşe yazılarından oluşan yeni kitabının hazırlıklarını tamamladı.


Tek suçum kadın olmak adlı kitabının gelirini Salihli Sokak Çocukları Derneği’ne, Sevmek Delilikte Ben Zır Deliyim adlı kitabının gelirini ise o dönemde 251 bin Dev Öğrenci projesine bağışlayan Yalvaç, yine son kitabının gelirini de bir kuruluşa bağışlayacak. 224 sayfadan oluşan kitabın kapağını Müge Özdemir Çulhaoğlu hazırlarken dizgiyi Kader Özsoy  yaptı. Kitabın basımı ise Salihli Sönmez Güven matbaasında gerçekleştirilecek.


Yalvaç “Kitabımı yine sponsorlarım sayesinde çıkartabileceğim. Ali Biçer, Sönmez Güven Matbaası, Zafer Can  Keskiner’in maddi katkıları, Müge Özdemir,  Kader Özsoy’un emekleri  kadar kitabımın önsözünü yazarak beni yalnız bırakmayan 3 değerli insanın manevi destekleri ile çıkartacağım. Eski Turgutlu, şimdiki Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, gazeteci Muhittin Akbal ve emekli albay yazar Alican Türk’ün hak etmediğim kadar görkemli yazıları ile hazırladık.  Bu kitabımda yine 1991-2020 arası seçme köşe yazılarımda kendinizden mutlaka bir şeyler bulacak anılara dalacak bu memlekete hizmet etmiş güzel insanlarımızı yad edeceksiniz.  Ayrıca bu kez kitabımın 2.bölümünde 30 yıl önce kendilerini aşmış özel insanlarımızla yaptığım röportajlar sizi hem duygulandıracak hem düşündürecek ve onlardaki mücadele ve yaşama gücünden dersler çıkaracaksınız. Eminim.  Kitabım 8.Temmuz günü okuyucusu ile buluşacak. Temmuz ayı içerisinde yapacağımız imza günü ve sonraki imza günlerinde elde edilecek geliri, yine çok güzel bir amaca hizmet eden bir derneğimize bağışlayacağım. Ben memleketim insanlarının katkıları ile birçok güzelliğe Vesile olabiliyorum madem bende ele geçen her kuruşumu yine bu memleket için güzel bir amaca hizmet için bağışta bulunmalı örnek olmalıyım” diye düşünüyorum” dedi.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com