Cem Durak'dan tercih dönemi taktikleri

05 Ağustos 2020, Çarşamba
Cem Durak'dan tercih dönemi taktikleri

Salihli Doğru Adres Özel Öğretim Kursu Müdürü Cem Durak, 6-14 Ağustos tarihleri öncesinde tercih yapacak öğrencilere çeşitli önerilerde bulundu.

Durak “Tercih dönemi öğrencinin geleceğinin belirlendiği bir süreçtir. Sınava hazırlık sürecinden çoğu zaman daha zordur. Tercih yapacak adaylar öncelikle başarı sıralamalarına uygun olarak seçeneklerini belirlemeli, gelecekte kendilerini görmek istediği mesleği ve yeri seçmelidir. Öğrenciler, meslek seçerken kendi ilgi ve yeteneklerine uygun olanı seçmelidir. Ayrıca o mesleği yapmak için gereken yeterlilikleri, çalışma şartlarını ve iş bulma imkanlarını iyi araştırmalıdır. Üniversiteler, burs, barınma, sosyal ve kültürel olanaklar, öğrenci değişim programları gibi kriterleri de iyi incelemelilerdir” dedi.


Adayların 24 tercih hakkın olduğunu hatırlatan Durak “Tercih listesi oluşturulurken kendi başarı sıralamalarından yüksek bir kaç bölüme yer verebilir. Listelerinde sonraki sıralarda ise kendi sıralamasına yakın ve düşük olan yerleri yazmalıdırlar. Ayrıca Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Mimarlık, Hukuk, Mühendislik ve Öğretmenlik programlarını seçmeyi düşünen adaylar bu bölümlerdeki ilgili puan türünden alınması başarı sıralaması şartına dikkat edilmelidir” dedi.


Salihli Doğru Adres olarak tercih döneminde bir ilki gerçekleştirerek profesyonel Tercih Danışmanlığı hizmeti verdiklerini belirten Durak, tercih döneminde destek almak isteyen tüm adayların kurumdan randevu alarak profesyonel destek alabileceğini sözlerine ekledi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com