Salihli İMKB'ya, Romanya'dan birincilik ödülü

16 Eylül 2020, Çarşamba
Salihli İMKB'ya, Romanya'dan birincilik ödülü

Romanya'nın Braila kentindeki "Ion Ghica Economic College" ile işbirliği ile oldukça başarılı projelere imza atan Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eTwinning projesinde Romanya'dan birincilik ödülü aldı.

2 yıldır Romanya’nın Braila kentindeki “Ion Ghica Economic College” ile  işbirliği içinde oldukça başarılı projelere imza atıyor.


Açıklamada “2019-2020 Eğitim Öğretim yılında “Ion Ghica Economic College” okullarda çocuk suçlarına ve akran zorbalığına dikkat çekmek için bunların önlenmesine adına yapılan çalışmalara yönelik uluslararası katılımlı ulusal bir yarışma düzenledi. Bu yarışmaya okulumuz öğretmeni Burcu Sönmez yürüttüğü değerler eğitimi temalı eTwinning projesi “Biz Buna Değeriz” sürecinde öğrencileriyle birlikte yaptığı çalışmalardan oluşan bir sunumla katıldı. Bu çalışmada öğrencilere günümüz gençlerinde kaybolmaya yüz tutmuş empati, doğa ve hayvan sevgisi, sanata ilgi üretkenliğin önemi vatan sevgisi gibi çok önemli  değerlerimiz yeniden kazandırılmaya çalışılmıştır. Öğrenciler bu çalışmalara büyük bir ilgi ve heves ile dahil olmuşlar çok başarılı çalışmalar ortaya çıkarmışlardır. Avrupanın bir çok ülkesinden 1000 e yakın katılımcı arasından Bursa’nın  Kestel ilçesindeki Şehit Emre Karaaslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Biyoloji öğretmeni Eda Acar, Ion Ghica Economic College öğretmeni Elena Zemeili ve okulumuz öğretmeni Burcu Sönmez’in liderliğinde kurulan ekip birinci olmaya layık görülmüştür.”


Projede görev alan öğrenciler ise Aycan Kızak, Polat Ertürk, Ramazan Öner, Sabri Lüleci, Murat Şener, Mustafa Ölçen, Sedat Erdul, Uğur Ulusoy, Yunus Gökdemir, Eren Demir, Mahmut Fener, İbrahim Seçgin.


Öte yandan Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ümit Zeybek, Müdür Yardımcısı Murat Türkyılmaz, öğretmen Burcu Sönmez ve öğrenciler Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek’i makamında ziyaret etti.


Dilek, öğrencileri ve idarecileri başarılarından dolayı tebrik etti.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com