Atık malzemeleri, sanat eserine dönüştürüyor

24 Eylül 2020, Perşembe
Atık malzemeleri, sanat eserine dönüştürüyor

Hobi olarak geri dönüşüm malzemelerini hediyelik eşya ve çeşitli el işlerinde değerlendirerek sanata dönüştüren Nagihan Ekici, kendi işinin patronu oldu.

Özel sektörde çalışırken, yakınlarına 13 yıl önce hobi olarak hediyelik eşyalar yapıp hediye ederek işe başlayan 2 çocuk annesi girişimci Nagihan Ekici, evini atölyeye çevirerek el işlerini geliştirdi.

Hobisini iş hayatına taşıdı

Özellikle evlerdeki eskiyen mobilyaların yanı sıra geri dönüşüm malzemelerini değerlendirilerek sanat eserine dönüştüğü, ahşap boyamadan, nakışa kadar çeşitli el sanatlarında ürünlerin oluşturulduğu Bonibon Hobi Market ve Tasarım atölyesini açan Ekici, ahşap, polyester, hediyelik eşya ve lazer kesim ürünlerinin yer aldığını belirtti. Bonibon Hobi Market olarak meraklılarına da yeni bir sanat öğretirken keyifli vakit geçirmelerini öncülük ettiği gibi, ileride bu işten ekonomik gelir elde etme imkanı sunuyor. Hobisini iş hayatına taşıyarak Mithatpaşa Mahallesi 1.Sokakta kendi işini kurduğunu anlatan Ekici, Bonibon Hobi Market adını verdiği iş yerinde daha fazla üretim yaparak, satışa sunduğunu belirtti. İşyerinde satışı yapılan sanat malzemelerinin yanı sıra, geri dönüşüm malzemelerini sanata dönüştüren Nagihan Ekici, bir yandan da ev ve işyerlerinin dekorasyon çalışmalarını yapıyor. Yaptığı dekorasyon çalışmaları ile de takdir topluyor.

“Amacımız eskimiş eşyaları yeniden kullanıma sağlamak”

Amacının evlerdeki eskimiş ve geri dönüşümü olan eşyaları yeniden kullanıma sağlamak olduğunu anlatan Ekici, pandemi döneminde de insanların evlerinde sıkılarak eski mobilya ve eşyaları ile uğraşıp, her şeyi daha düşük maliyetlerle, dönüştürerek yenileyebileceğinin farkına vardığını belirtti. İnsanların, evlerini nasıl yenileyebileceklerini keşfettikten sonra, artık mobilya mağazalarından takım takım, aynı renk mobilya satın alma kavramlarından uzaklaştığını kaydeden Ekici "Bu süreçte herkes hayalindeki mobilyaya kavuştu. Bu hayaline kavuşmak için malzemelerini gelip, bizden temin etti. Bonibon Hobi Market olarak bizde buna öncülük yaptık” diye konuştu.

Cadence Boya’nın bölge bayiliğini yapıyor

Bonibon Hobi Market ve Tasarım Atölyesi olarak Cadence Boya bölge bayiliği de yaptıklarını vurgulayan Ekici, tüm okullar başta olmak üzere Halk Eğitim Merkezleri ve kurumsal firmaların malzeme tedariğini de sağladıklarını sözlerine ekledi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com