Salihli CHP'den Çapaklı için dayanışma çağrısı

29 Eylül 2020, Salı
Salihli CHP'den Çapaklı için dayanışma çağrısı

CHP Salihli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver, "Çapaklı halkına ait 107 dönümlük 5 adet parsel için acele kamulaştırma kararı alındı. Çapaklı halkının yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.


Namver “Sözde temiz enerji bahanesiyle, toprağına, suyuna, havasına el konulacak, kirletilecek olan Çapaklı halkı Biyogaz Tesisi istemiyor. Projeye itiraz ettiler, Bakanlığa dilekçeler yolladılar, mektup yazdılar. Olmadı, Bakanlık itirazlarını dinlemedi, olumlu karar verdi.  ÇED Kararına dava açtılar, seslerini kamuoyuna duyurmaya çalıştırlar, basın açıklamaları yaptılar. Şirket durmadı, tarlalarından geçmeye çalıştı. İş makinelerinin önüne yattılar; bu yüzden coplandılar, yerlerde sürüklendiler, göz altına alındılar… Bakanlık durmadı, İmar Planlarını değiştirdi; tarlalarından yol geçirdi. Yılmadılar, tarlaları, toprakları, suları için mahkemeye başvurdular. Sermayenin gözü dönmüştü bir kere, çabaları şirketi durdurmaya yetmedi. Bir sabah, sulama kanallarının yanında, bağlarının bahçelerinin içine, köy merasının hemen üzerindeki bereketli tarım toprakları üzerine yapılacak Biyogaz Tesisi için bu kez de, Çapaklı halkına ait 107 Dönümlük 5 adet parselin, Bakanlık kararı ile Acele Kamulaştırıldığını öğrendiler.  Şimdi Çapaklı halkı,
Seslerini duyurabilmek, haksızlıklara, hukuksuzluklara birlikte direnmek için sizleri,
30 Eylül 2020 Çarşamba günü saat 17.00’de yapılacak basın açıklamasına çağırıyor. Halkın vergisi ile halkın topraklarına, şirket yararına el konulması kabul edilemez”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com