2020 Hasan Âli Yücel Edebiyat Ödüllerinde birincilik Karacaoğlu'nun

21 Kasım 2020, Cumartesi
2020 Hasan Âli Yücel Edebiyat Ödüllerinde birincilik Karacaoğlu'nun

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Hasan Âli Yücel Edebiyat Ödülleri kapsamında düzenlenen Türkiye geneli öğretmenler arası hikâye yarışması sonuçlandı.

Hasan Âli Yücel Edebiyat Ödülleri olarak bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Yuva” temalı Öğretmenler Arası Öykü Yarışmasına 81 ilden yaklaşık 7000 eser gönderildi. İlçe ve il değerlendirme kurulları tarafından değerlendirilen eserler Türkiye geneli değerlendirmeye tabi tutulacak.


81 ilden il değerlendirme kurulları tarafından birinci olarak seçilen eserler Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü değerlendirme komisyonları tarafından incelenmiş, yapılan değerlendirmeler sonucunda yarışmada il birincisi olan eser ve eser sahipleri belirlenmiştir.


Manisa değerlendirmesinde Salihli Millî Egemenlik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni M. Önder Karacaoğlu “Yuvam” adlı hikâyesiyle il birincisi olmuştur. Suriye’den Türkiye’ye gelme, aslî yuvasına kavuşma hayalini anlattığı eseriyle birincilik elde eden Karacaoğlu 2019 yılında Millî Eğitim Bakanlığı YEGİTEK, Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve BAŞKON tarafından düzenlenen “Kitap Okumanın Yaygınlaştırılması” konulu makale yarışmasında Türkiye ikinciliği, 2017 yılında da ise T. C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Türk Dil Kurumu tarafından düzenlenen “2017 Türk Dili Yılı – Dilimiz Kimliğimizdir” Makale Yarışması’nda Manisa il birinciliği elde etmişti.


Millî Egemenlik Ortaokulu Müdürü Muhammet Demir’de M. Önder Karacaoğlu’nu tebrik ederek “Öğretmenimiz alanında doktora eğitimine devam eden, bilimsel çalışmalarının yanı sıra eğitim öğretimdeki gayreti ve çalışkanlığı ile herkesin takdirini kazanmış örnek bir eğitimcidir. Daha önceleri de başarılarıyla bizi gururlandırdı, ilçemizi layıkıyla temsil etti. Başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.

Yarışmada il birinciliği elde eden öyküler Millî Eğitim Bakanlığının öğretmen yazarlar projesinde “81 İLDEN 81 ÖYKÜ” adıyla kitaplaştırılacak.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com