İlginç hikayelerle dolu müthiş bir kitap."Hayat denen oyunbaz"

21 Aralık 2020, Pazartesi
İlginç hikayelerle dolu müthiş bir kitap.

Salihlili eğitimci Fatih Bayram'ın "Hayat denen oyunbaz" adlı kitabı ilginç hikayelerle dikkat çekiyor.

Her insanın başına gelebilecek küçük, büyük hadiselerin yer aldığı kitapta hayatın sundukları, hayat oyunları, olmaz olmaz deme, unutturma okulu, sahte gülüşler, bir yolculuktur hayat ve hayatta tercihlerimiz konu başlıkları yer alıyor.


Gölmarmara ilçesinde mesleğine devam eden ve Salihli’de yaşayan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Bayram, öğretmenliğin yanı sıra Uşak Üniversitesi’nde kendi alanın doktora eğitimini sürdürüyor. Bayram, ayrıca hikaye ve tiyatro eserleri de kaleme alıyor.


Kitabı hakkında bilgi veren Bayram “Hayatta hiçbir şeyin garantisi yoktur. İyiyken kötü, kötüyken iyi duruma gelebiliriz. Bunun bilincinde olan kişi; iyi günlerin kıymetini bilir, kötü günlerde ise sabretmeyi ve zorluğun üstesinden gelmeyi başarır. Çünkü hazırlıklıdır. İyi günlerde ve kötü günlerde nasıl ve ne yönde davranmasını bilir. Hayatın, türlü şekillerde, farklı durumlarla kendisini denediğinin farkındadır. Ancak bunu sezebilen insan sayısı maalesef fazla değil. Tecrübesizlik, duygusallık, bilgisizlik ve ruhsal durumun zayıflığı gibi sebeplerden ötürü, birçok insan, bu oyunbazla doğru mücadele edemez. Bazen sinirine, bazen nefsine yenilir. Bu sebeple kitabımızda hayat denen oyunbazın türlü hallerini yansıtmaya çalıştık ki, benzer bir durum yaşadığınızda yese düşüp ümitsizliğe kapılmayın. Size olanlar başkalarına da olmaktadır. Bu yüzden başımızdan hiç geçmeyeceğini düşündüğümüz yaşamların, beklenmedik anlarda ortaya çıkışını anlatan ilginç hikayelerle  aslında her insanın başına küçük, büyük her türlü hadisenin gelebileceğini hatırlatmak ve göstermek istedim.” Dedi.


 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com