Salihli İMKB'den bir başarı daha

24 Aralık 2020, Perşembe
Salihli İMKB'den bir başarı daha

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Manisa ili çapında Valilik onayı ile Özel Manisa Final Fen ve Anadolu Lisesi tarafından ortaöğretim öğrencileri arasında çevrimiçi olarak düzenlenen kompozisyon yarışmasında Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Damla Tokul il birincisi oldu.

Pandemi nedeniyle Aralık ayına ertelenen ödül töreni Özel Manisa Final Fen ve Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti. Birincilik ödülü olarak eğitim kurumdan yüzde 30 eğitim bursu ve Nutuk adlı eseri almaya hak kazanan öğrenci ödülünü kurum müdürü Orhan Ektaş’ tan aldı. Ayrıca öğrenciye üç yıl boyunca üniversite hazırlık kaynak kitaplarının kurum tarafından sağlanacağı ve çeşitli kurum yayınlarına ulaşabileceği, Salihli’de ikamet eden öğrencinin % 30’luk eğitim bursunu da Salihli Final Eğitim kurumlarında değerlendirebileceği sözü verildi.


Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ümit Zeybek; “İnsanlığı karanlıklardan aydınlığa çıkaran geleceğin üzerine güneş gibi doğan öğretmenlerimizin en güzel eseri öğrencileridir. Öğretmenlik, birilerine bir şey öğretmekten ziyade farklı hayatlara dokunmaktır. Bu anlayışla yola çıkan öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin başarıları her zaman okulumuzun gurur kaynağı olacaktır.” sözleriyle duyduğu sevinci ifade etti.


Öğrenci Damla Tokul öncelikle kendisine danışmanlık yapan Gözdenur Tosun öğretmenime ve tüm öğretmenlerime teşekkür ederim dedi.


Salihli İMKB geçtiğimiz aylarda yazın alanında il üçüncülüğü alırken hemen ardından gelen il birinciliği ile adından sıkça söz ettirmeye hazırlanıyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com