Salihlili öğrenciler, Avrupa'daki proje ortakları ile tanıştılar

29 Aralık 2020, Salı
Salihlili öğrenciler, Avrupa'daki proje ortakları ile tanıştılar

Mersinli Şehit Ahmet Uludağ İlkokulu öğrencileri, Polonya, Kuzey Makedonya, Romanya ve İtalya'da eğitim öğretim gören öğrenci arkadaşları ile Echo-Earth Climate Heritage Optaınıng Erasmus Projesi kapsamında tanıştılar.

Erasmus ve eTwinning projesi ile çevre sorunlarına daha duyarlı, bilinçli ve farkındalığı yüksek bireyler yetiştirilmesi hedefleniyor.
Açıklamada “Bu nedenle öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz  yapacakları etkinlikleri planlamak, değerlendirmek ve ilk olarak da proje ortağı ülkeler olan Polonya, Kuzey Makedonya, İtalya ve Romanya’daki öğrenci arkadaşları ile tanışıp yeni yıl ile ilgili iyi niyet dileklerini sunmak için uzaktan eğitim sürecinde toplantı yaptılar. Oldukça heyecanlı olan ortak ülke öğrencileri tanışmaktan çok mutlu oldular. Dünyamızın ve geleceğimizin en büyük sorunu olarak gördüğümüz küresel ısınma için bir araya gelen öğrencilerimiz sorumlulukların bilinciyle hareket etmek için uzaktan eğitim sürecinde de etkinliklerini tüm hızıyla devam ettirmeyi planladılar. Toplantıda Projede yer alan tüm öğretmenler ortak ve çok önemli bir amaç için bir araya gelmekten çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com