"2021 yılı kültür ve sanatın değer bulduğu bir yıl olacak"

06 Ocak 2021, Çarşamba

Kültür Bakanlığı Halk Şairi, Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği Başkanı Eğitimci, Yazar Gündüz Aydın, Yeni Yıl için yayınladığı mesajda 2020 yılının her alanda kayıp bir yıl olduğunu belirterek; yeni yılda önce sağlık ve huzur ortamı diledikten sonra 2021 yılı kültür ve sanatın değer bulduğu bir yıl olmasını istedi.

 2020 yılında pandemi ile birlikte zor günlerin yaşandığını belirten Aydın, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:


“2020 yılı içinde dünya genelinde yaşanan salgın nedeniyle insanlık için zor geçen bir yıl oldu. Öğrenciler okullarından, öğretmenlerinden, oyunlardan uzak kaldı. Ekonomik zorluklar insanımızı sıkıntılı günler yaşamasına neden oldu. Çevremizde sevdiklerimiz covit 19 nedeniyle aramızdan ayrıldı. Bu vesile ile insanlık bu olaydan büyük dersler aldığına inanıyorum. Sağlığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık.


Yeni yılın kültür ve sanat açısından verimli bir yıl olması temennisi içindeyim. Daha çok okuyan bir toplum, daha kültürlü bir toplum, sanata daha çok değer veren bir toplum özlemimizdir.


Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği olarak geçtiğimiz yıl hazırlayıp Gençlik ve Spor Bakanlığımıza gönderdiğimiz “Dezavantajlı Gençler İçin Kitap Kafe” projemiz kabul edildi ve bu yılın nisan ayı gibi uygulamaya geçeceğiz. Durgun ve sıkıntılı geçen 2020 yılından sonra bu proje yeni yılda bizi heyecanlandırdı. Bu proje ile arayı kapatacağımıza inanıyorum. 2021 yılı içinde sanatsever halkımızın, kurum ve kuruluşların da desteği ile Derneğimiz çok güzel faaliyetler yapacaktır.


Bu faaliyetler kapsamında, Fotoğraf-Kahve Atölyesi, Yaratıcı Drama-Kahve Atölyesi, Ebru Sanatı-Kahve Atölyesi, Matematik-Kahve Atölyesi, Ritim- Kahve Atölyesi, Yaratıcı Yazma-Yazarlık, Anlayarak Hızlı Okuma, Güzel Konuşma ve Diksiyon, Kitap Tahlili, İşaret Dili Eğitimi, Okçuluk sporu eğitimi, İlçe Geneli Okçuluk Müsabakası, Ulusal müsabakalara katılım, İmza Günleri, Doğa Yürüyüşü, Çevre Gezisi ve Temizliği, Ağaç Dikme Etkinliği, Piknik, Gezi, Seminer/Söyleşi, Şiir Dinletisi, Proje Sergisi gerçekleşecek ve Salihli’de güzel şeyler olacaktır.


Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği’nin  2021 Yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Destekli Dev Kültür ve Sanat Şöleni Başlıyor! Eğitimci Hatice Aslan’ın yazdığı  ve kordinatörlüğünü üstlendiği proje, Salihli Kültür ve Sanat Derneğimiz  tarafından gerçekleşecektir. Salihli’ye hayırlı olsun!”
 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com