Korona'dan vefat eden Dr.Cemal Yıldız dualarla anıldı

11 Ocak 2021, Pazartesi
Korona'dan vefat eden Dr.Cemal Yıldız dualarla anıldı

Korona virüsten vefat eden Salihli'nin tek Gastroenteroloji Uzmanı Doktor Cemal Yıldız(63), 10 yıldır görev yaptığı Özel Medigüneş Hastanesi'nde önünde düzenlenen anma programında dualarla anıldı.

Hastane önünde düzenlenen anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlarken, programın açılış konuşmasını Özel Medigüneş Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Seçkin Meriçeli yaptı.

“Yeri kolay dolmayacak”

Dr.Cemal Yıldız’ın 15 yıl Salihli Devlet Hastanesi’nde görev yaptığını, 10 yıldır ise Özel Medigüneş Hastanesi’nde görev yaptığını belirten Başhekim Meriçeli, Dr.Yıldız’ın Salihli’de görev yaptığı sürece çalışkanlığı, kibarlığı, babacanlığı ve mesleğine etik davranışı ve titizliği ile tüm hastaları ve meslektaşları tarından çok sevilen bir hekim olduğunu söyledi. Dr.Cemal Yıldız’ın Salihli’de binlerce hastaya şifa olduğunu belirten Op.Dr.Meriçeli “Yaşadığımız acıyı tarif etmek çok zor. Bundan sonra bizlere düşen görev, kendisini en iyi şekilde anmak ve anılmasını sağlamaktır. Çünkü o iyi bir hekim, iyi bir insandı. Bizim için boşluğu kolay dolmayacak” dedi.

“Biz dostumuzu ve arkadaşımızı kaybettik”

Dr.Cemal Yıldız ile yollarının 2004 yılında Salihli Devlet Hastanesi’nde kesiştiğini belirten Özel Medigüneş Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr.Bekir Yasa “Biz Medigüneş Hastanesi olarak bir hekimimizi değil, dostumuzu ve arkadaşımızı kaybettik. Çok iyi bir insandı, bundan sonra hep iyilikleriyle anılacak. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun” dedi. Acılarını paylaşan tüm herkese teşekkür eden Dr.Cemal Yıldız’ın eşi Hacer Yıldız “Biz canımızı şehit verdik” dedi.   

“Hastalıklarla mücadele ederken şehit oldu”

Özel Medigüneş Hastanesi ve tüm sağlık çalışanlarına başsağlığı dileyen Belediye Başkanı Zeki Kayda “Hastalarını iyileştirmek isterken yakalandığı korona virüse yenik düşerek şehit olan ilçenin tek Gastroenteroloji Uzmanı Doktor Cemal Yıldız’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum” dedi.


Salihli Müftüsü Adem Karakelebek’in duasının ardından Başhekim Op.Dr.Meriçeli tarafından Dr.Cemal Yıldız’ın eşi Hacer Yıldız’a Türk Bayrağı verildi.


Medigüneş Hastanesi önünde düzenlenen anma programına Belediye Başkanı Zeki Kayda, Belediye Başkan Yardımcısı Metin Durmaz, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, Müftü Adem Karakelebek, Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Gürsoy, Özel Salihli Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Hakan Duran, Özel Can Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Aytuğ Aksan, meslektaşları, hastane ve sağlık çalışanları, eşi ve çocukları katıldı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com