Öz, "Saldırıyı şiddetle kınıyoruz"

15 Ocak 2021, Cuma
Öz,

Gelecek Partisi Salihli İlçe Başkanı Şerife Öz "Genel Başkan Yardımcımız Doçent Doktor Selçuk Özdağ'a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum" dedi.

Öz, açıklamasına şöyle devam etti: “Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcımız ve Manisa eski milletvekilimiz Selçuk Özdağ, Ankara’daki evinin önünde  “sopalı ve silahlı” bir saldırıya uğramıştır. Yaklaşık beş kişilik bir grubun saldırısına uğrayan Özdağ elinden ve kafasından ciddi biçimde yaralanmıştır. Olay anında yanında bulunan şoförü tarafından hızla hastaneye götürülerek tedavi altına alınmıştır. Güvenlik görevlilerimizin incelemeleri devam etmektedir. Olayın sorumlularının gecikmeksizin ortaya çıkarılmasını ve yargıya teslim edilmesini bekliyoruz. Söz konusu hadise ile maalesef ülkemizin geldiği noktayı, demokrasi diyen, hukuk diyen, özgürlük diyen hiçbir siyasinin can ve mal güvenliğinin kalmadığını büyük bir üzüntüyle tekrar gördük. Bu saldırı Türk demokrasisine yapılmıştır. Tedavisi devam eden Genel Başkan Yardımcımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyor ve bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz."

BİR TEPKİDE İL BAŞKANI KESKİN’DEN

 Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin’de, partisinin Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ düzenlenen silahlı ve sopalı saldırıyı lanetledi.

Keskin: “Abimiz, Partimizin Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk Özdağ’a evinin önünde gerçekleştirilen bu çirkin saldırı, Türkiye Cumhuriyeti’nin barış ve huzur ortamına da gerçekleştirilmiş bir saldırıdır. Uzun süredir Gelecek Partisi üzerinde kurulmaya çalışılan baskının ve caydırma politikalarının farkındayız. Hiçbirine imkan vermeyeceğiz. Baş koyduğumuz bu kutlu davada abimiz ve yol göstericimiz Sn. Özdağ’a saldıranlar, emin adımlarla ilerlemekte olduğumuz Gelecek Türkiye’si yolundan dönmeyeceğimizi bilmelidir. Genel Başkan Yardımcımız, abimiz ve hemşehrimiz Sn. Özdağ’ın yanındayız. Kendisine gerçekleştirilen bu hain saldırıyı en ağır dille lanetlerken, en kısa sürede sağlığına kavuşarak görevinin başına dönmesini temenni ediyorum. Mafya devleti anlayışını ülkenin her yerine yaymaya çalışanlar, siyasi isimleri şiddetle yıldırmaya çalışanlar, gereken cevabı politikalarımızla, projelerimizle, demokrasi ve barış anlayışımız ile alacaklardır. Başka farklı düşüncelere saygı göstermeyenler de demokrasi ve barış yolunda yürüttüğümüz politikalarımızla, siyasetin tozlu raflarında yerlerini kaybolacaktır.”

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com