Salihli'nin altın kalpli muhtarı... Mahalleden 7 bin lira topladı 30 kişinin bakkal borcunu ödedi

23 Mayıs 2020, Cumartesi
Salihli'nin altın kalpli muhtarı... Mahalleden 7 bin lira topladı 30 kişinin bakkal borcunu ödedi

Salihli'de bağlı Sağlık Mahallesi'nin kadın muhtarı Meryem Kuzu, başta mahallenin kadınlarından olmak üzere yardımseverlerden topladığı 7 bin lira ile 30 kişinin mahalle bakkalına olan borcunu kapattı.

Salihli’nin Sağlık Mahallesi Muhtarı Meryem Kuzu, mahalle sakinlerinden topladığı 7 bin lira ile mahallede yaşayan ve ekonomik durumu iyi olmayan 30 kişinin mahalle bakkalına olan borcunu veresiye defterinden sildirdi.


Muhtar Kuzu, kampanyaya özellikle ev hanımlarının 10 lira 20 lira demeden destek verdiğini, zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde mahallelinin kenetlenmesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.
Kuzu, gazetecilere yaptığı açıklamada kampanyayı gelecek yılda sürdürmek istediklerini söyledi.


Kuzu, “Mahalle muhtarı olarak mahallemizde yaşayan ve ekonomik güçlük çeken insanlarımızın yine mahallemizde bulunan bakkala olan borçlarının en azından bir kısmını kapatmak için bir kampanya başlattık. Azam Aysun Barut ile startını verdiğimiz kampanyamıza özellikle mahallemizin ev hanımları çok büyük bir destek verdi. Kendi harçlıklarından 5 lira 10 lira demeden bizlere destek verdiler. Bunun yanı sıra mahallemizdeki iş sahibi insanlarda yine ellerinden geldiği ölçüde kampanyaya katıldılar.  Bu kampanyamıza katılan herkesten Allah razı olsun. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ki varlar.  Böyle bir zamanda kenetlenerek birbirimizin yarasını sarmak çok güzel bir duygu. Kısa süre içerisinde 7 bin lira gibi bir rakama ulaştık ve yaklaşık 30 ailenin veresiye defterinden borcunu sildirdik.” Dedi.


Mahallede 20 yıldan buyana bakkal esnafı olarak faaliyet gösterdiğini belirten Mustafa Turhan “20 yıldır bu mahallede bakkal işletiyorum. İlk defa böyle bir kampanyaya şahit oldum. Mahalle muhtarımızın teşviki ile toplanan 7 bin lira sayesinde 30’a yakın vatandaşımızın borcu ödenmiş oldu.  Bende kampanyaya 500 lira ile destek verdim.” Dedi.


Mahalle sakinlerinden Ayşe Çalışkan ise “Uzun yıllardır bu mahallede yaşıyorum. İlk defa böyle bir yardım kampanyası gerçekleştirildi. Bu anlamlı günlerde 30 kişinin derdine derman olundu. Çok güzel bir kampanya” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com