"Kurban Bayramı'na erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz"

30 Temmuz 2020, Perşembe

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, hemşehrilerinin ve Türk-İslam aleminin bayramını kutladı.

Paylaşmanın, hatırlanmanın,  yardımlaşmanın ve yakınlaşmanın en güzel örneğinin yaşandığı bir bayrama daha kavuşmanın huzuru ve mutluluğu içerisinde olduğunu belirten Başkan Kayda, Salihli’de vatandaşların bayram tatilini huzur içinde geçirebilmesi için gerekli tüm tedbirleri aldıklarını söyledi. 


Bayram sevincinin, hayatımızın her anında olması dileğinde bulunan Başkan Kayda “Bayramların anlamı ve güzelliği; tüm hısım akrabayı, eşi-dostu aynı sofrada buluşturması ve manevi coşkuyu yaşatmasıdır. Dertler ve sevinçler paylaşılır. Dargınlıklar ve kırgınlıklar son bulur. Türk-İslam coğrafyalarında yaşanan acıların son bulması, tüm insanlığı tehdit eden Covid-19 salgının bitmesi ve sağlığın, barışın ve huzurun egemen olması en büyük temennimdir. Salgın tehlikesi henüz geçmiş değil, sağlığımız için maske takalım, sosyal mesafe kuralına uyalım ve temizliğe önem verelim. Bayram, kaynaşmaktır. Bayram, kucaklaşmaktır. Bayram, kavuşmaktır. Bayram, paylaşmaktır. Bu bayramda sevdiklerimizle, dostlarımızla, akrabalarımızla, hasret çektiklerimizle sadece ellerimizi değil; gönüllerimizi ve sofralarımızı da birleştirelim. Salihli Belediyesi olarak hemşerilerimizin huzur ve güven içinde bir bayram geçirmeleri için tüm tedbirleri aldık. Milli birlik ve dayanışma içinde görevi başındaki tüm emniyet mensuplarımıza kolaylıklar diliyorum. Sürücülerimizden trafik kurallarına uymalarını önemle rica ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimiz olmak üzere, tüm Salihlili hemşehrilerimin bayramlarda daha da artan birlik, beraberlik, paylaşma ve dayanışma bilinci ile Allah’a ve insanlara yakınlaşmanın en güzel vesilesi olan Kurban Bayramını kutlar;  bayramın tüm İslam âlemine ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ederim”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com