İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Salihli'de trafik denetimine katıldı

30 Temmuz 2020, Perşembe
İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, Salihli'de trafik denetimine katıldı

İÇİŞLERİ Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Salihli ilçesinde, Kurban Bayramı nedeniyle alınan tedbirler kapsamında düzenlenen trafik denetimine katıldı.

Kurban Bayramı dolayısıyla trafikte alınan tedbirleri yerinde incelemek için Salihli Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği'ndeki uygulama noktasını ziyaret etti.


İnce, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Manisa İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran ve Salihli Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Samet Taştan tarafından karşılandı.
Jandarma Komutanlığı tarafından açılan standı inceleyen İnce, daha sürücülere ve yolculara da çeşitli hediyeler verdi.


162 BİN PERSONEL SAHADA OLACAK


İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce gazetecilere yaptığı açıklamada, 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamında bayram süresince 162 binden fazla personelin görev yapacağını söyledi.
“İçişleri Bakanlığı olarak trafik kazalarını en aza indirmek, trafik kazalarındaki ölümleri sıfırlamak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyor. Bu hedef kapsamında Trafik Güvenliği Strateji Uygulama Belgemizi hazırladık.” Diyen İnce “Bu belgemizi de da 81 il Valiliğimizle paylaştık. Bu kapsamda çeşitli eğitimler, bilgilendirme çalışmaları ve kampanyalar düzenliyoruz. Bu yılda “Trafikte daha iyiye” adlı bir sloganımız var. Trafikteki kazaları en aza indirmek, ölümlü kazaları sıfırlamak için sahadaki arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyor. Manisa’da bu anlamda çok güzel ve başarılı çalışmalar yürüten illerimizden bir tanesi. Valimizin koordinesinde Emniyet Müdürlüğümüzün, Jandarma Komutanlığımızın ve özellikle trafik alanında çalışan arkadaşlarımızın çok ciddi gayretleri var. Bayramlar bilindiği üzere trafik hareketliliğinin en yoğun olduğu günler. Trafik kazalarının kaza riskinin de en yoğun olduğu günler. Bu anlamda İçişleri Bakanlığı olarak Bakanımızın imzası ile bir genelge yayınladık. Bu genelge kapsamında 7 günü kapsayan bir denetim, çalışma eğitim ve bilgilendirmeyi içeren bir paket hazırlandı. Bayram boyunca sahadaki arkadaşlarımızın bu konudaki alınan tedbirleri nasıl uyguladığını yerinde görüyoruz.  162 bin civarında arkadaşımız bayram boyunca trafik konusunda görev yapacaklar sahada olacaklar. Yaklaşık 23 bin civarında arkadaşımızda gün içerisinde faal olarak çalışacak.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com