Düşünür Koleji 6 yaş grubu çalışmalarına başladı

08 Nisan 2021, Perşembe
Düşünür Koleji 6 yaş grubu çalışmalarına başladı

Özel Salihli Düşünür Koleji Anaokulu 6 yaş öğrencileri İlkokula hazırlık değerlendirme ve destekleme çalışmalarına başladı.

Özel Salihli Düşünür Koleji Anaokulu 6 yaş öğrencileri oryantasyon derslerine öncelikle ilkokul binalarını ve branş öğretmenlerini tanıyarak başladı. 6 yaş öğrencilerinin yetenek ve becerilerini keşfedip ilgileri doğrultusunda yönlendirmek adına, görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi derslerini işlediler. Öğrenciler dikkat, bellek, mantık yargılama yeteneklerini uyarmak adına; robotik kodlama, akıl ve zeka oyunları atölyelerinde branş öğretmenleri ile etkinliklerini gerçekleştirdiler.

Okul Müdürü Seval Irmak, “Süreç içerisinde yaşadığımız bu durumdan en az etkilenen bir okul olarak yine de çocuklarımızı doğru yönlendirebilmek adına başladığımız ‘İlkokula hazırlık değerlendirme ve destekleme programı’ çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu süreç devam ederken rehber öğretmenlerimiz, anasınıfı öğretmenlerimiz ile birlikte 6 yaş gruplarında belirli aralıklarla derslere katılarak, farklı düzeyde rehberlik çalışmalarına devam edecekler. Okul olgunluğu testleri (OKHT) ile çocuğun zihinsel, sosyal, bedensel ve fiziksel gelişimi gözlemlenir; yaş grubuna özel hazırlanmış tanıma çalışmaları ile sınıf gözlemleri, ilkokul öğretmenlerinin derslere girme süreci tamamlandıktan sonra detaylı bir şekilde ebeveyn görüşmesi planlanır. Çocuğumuzun güçlü ve zayıf yönleri belirlendikten sonra, ailemizin okulumuzun ve öğretmenlerimizin çocuğumuzu nasıl destekleyeceği konusunda önerilerde bulunulur ve süreç tamamlanır. Bu keyifli yolculuğumuzda, birlikte ne kadar iyi bir yol alırsak, ilkokula geçiş sürecimiz de o kadar kolay olacaktır.” dedi.

 

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com