300 milyon liralık dev proje için ilk adım atıldı

20 Nisan 2021, Salı
300 milyon liralık dev proje için ilk adım atıldı

Salihli'de inşaat maliyeti yaklaşık 300 milyon liraya mal olacak olan 400 yataklı Salihli Devlet Hastanesi projesi için zemin etüdü ve proje çalışmaları tamamlandı.

Salihli tarihinin en büyük kamu yatırımı olan 400 yataklı Salihli Devlet Hastanesi için start verildi.


Daha önce Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Salihli Devlet Hastanesi projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından yapım önceliği sıralamasında ilk sırada yer aldığı belirtilmişti.


Ak Parti Salihli İlçe Başkanı Selçuk Dinç, 80 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek 400 yataklı hastane için zemin etüdü ve proje çalışmalarının tamamlandığını söyledi.
Projenin inşaatının 300 milyon liranın üzerinde bir maliyetle hayata geçirileceğini kaydeden Dinç, “Salihli tarihinin en büyük kamu yatırımını vatandaşlarımızın hizmetine sunacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.


Salihli için verdikleri tüm sözleri yerine getirdiklerini belirten Dinç “Bu proje tam anlamıyla Salihli’yi sağlık kenti konusunda süper lige taşıyacaktır” dedi.


Dinç, “Salihli’yi sağlık kenti adına bir üst lige taşımak için bu hastanenin ilçemize kazandırılması gerekiyordu. Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Salihli Meslek Yüksek Okulu bahçesine 120 dönüm arsa tahsisi gerçekleştirilen projemizle ilgili bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı da açıklama yaptı. Bu açıklama doğrultusunda Salihli Devlet Hastanesi yapım önceliği sıralamasında ilk sırada yer aldı. Bu hayalimizi ilçemize kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlgili bakanlıklarımızdan gelen heyet, zemin etüdü ve proje çalışmalarını tamamladı. Salihli’yi tam bir sağlık merkezi haline getirecek, ilçemizi sağlık kenti açısından bir üst lige taşıyacak olan bu proje oldukça önemli. Bundan sonraki hedefimiz, ilçemize bir tıp fakültesi kazandırılması. İnşallah bu hayalimizi de gerçekleştireceğiz. Bu eserin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanımız Doktor Fahrettin Koca, Manisa Milletvekilimiz İsmail Bilen olmak üzere katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com