Salihli'nin 50. Yıl Ortaokulu'nda anlamlı proje

21 Nisan 2021, Çarşamba
Salihli'nin 50. Yıl Ortaokulu'nda anlamlı proje

50.Yıl Ortaokulu Anasınıfı Öğretmeni Neşe Üstüntaş'ın koordinatörlüğünde ''Okulda Öğreniyorum Evde Oynuyorum'' e-Twinning projesi "Eğlenerek öğreniyorum!" sloganıyla başladı.

Şubat ayında uzaktan eğitim ile başlayan projede,  öğrenciler, akıl ve zekâ oyunlarını öğrenerek evdeki malzemelerle kendi hazırladıkları oyun materyalleriyle uzaktan eğitim sürecinde hem keyifli hem verimli zaman geçirdiler. Proje ile öğrencilerde, el-göz koordinasyonu, küçük kas gelişimi, mantık yürütme, problem çözme becerisi, yaratıcılık ve duygusal ve bilişsel becerilerin gelişmesi amaçlandı. Yüz yüze eğitime başlanıldığında da öğrencilerle sınıflarında oyunlara devama edildi.


Proje hakkında bilgi veren anasınıfı öğretmeni Neşe Üstüntaş, şunları ifade etti: “Her ay farklı bir akıl ve zekâ oyununu öğrencilerimize öğrettik. Onların da ailelerine ve yakın çevrelerine öğretmesiyle yaygınlaştırdık. Projeye velilerimiz ve öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdiler. Hedefimiz teknoloji bağımlılığından çocuklarımızı uzaklaştırarak aileleriyle birlikte eğlenerek verimli zaman geçirmelerini sağlamak, problem çözme ve iletişim becerilerini geliştirmek, sabırlı, hoşgörülü olma ve sorumluluk alma davranışlarını geliştirmektir. Projemiz hakkında bilgi edinmek ve etkinliklerimizden yararlanmak isteyenler sosyal medya platformlarından “Okulda Öğren Evde Oyna ‘’ hesaplarımızı takip edebilirler. Projemizde ayrıca belirli gün ve haftalara da yer verdik. Yaşlılara saygı haftasında öğrencilerimizle Erzurum’da bulunan Yaşlı Bakım Merkezine online olarak bağlanarak büyüklerimiz ile sohbet ettik. Değerler eğitimine de her zaman çalışmalarımızda yer veriyoruz ve önemsiyoruz.  Projemizde,  oyunları sadece küçük yaş grubuna öğretmeyi değil, büyüklerin de bu oyunları öğrenmesini ve oynamasını sağladık. Erzurum’daki büyüklerimize oyunlarımızı gönderdik ve onların da bu oyunları oynayarak keyifli vakit geçirmelerini istedik. Projemiz büyük bir keyifle devam ediyor.”


“İlimizde ve ilçemizde e-Twinning projelerine olan destekleri için İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Dikici’ye, Salihli Kaymakamımız Mehmet Kamil Sağlam’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsa Dilek ve Okul Müdürümüz Fatih Akın’a, öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ederiz.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com