Vatandaşlar tepkili... Muafiyetleri kötüye kullanıp mahalle mahalle gezenler var

21 Nisan 2021, Çarşamba
Vatandaşlar tepkili... Muafiyetleri kötüye kullanıp mahalle mahalle gezenler var

Salihli'de artan vaka sayılarının ardından korona virüs vakası artışı Hayat Eve Sığar (HES) mobil uygulamasına da yansıdı. Yasaklara uyup evden dışarı çıkmayan vatandaşlar ise muafiyetleri kötü kullanıp alış veriş bahanesiyle mahalle mahalle gezenlere tepkili...

Kent genelinde yaşanan artış, HES mobil uygulamasına yansırken, özellikle son 15 günde kentin yoğun olan  bölgelerinin neredeyse tamamı 'yüksek risk' anlamına gelen kırmızı renge boyandı.


Korona virüs (Covid-19) vakalarının artışı ve risk haritasında kırmızı halkanın genişlemesi vatandaşları tedirgin ediyor.  Vatandaşlar, maskesiz sokağa çıkılmamasını ve kurallara uyulmasını isterken, yetkilerin de tedbirleri artırması konusunda talepte bulundu. Vatandaşlar “Gerek alış veriş bahanesiyle mahalle mahalle gezenlere, gerekse muafiyetlerini istimar edenlere karşı daha sert tedbirler                 istiyoruz”dediler. 


Öte yandan Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye haritası üzerinden yayımlanan verilerine göre Manisa’daki vaka sayısı geçtiğimiz haftaya oranla artarak,  her 100 bin kişide 305.39 olmuştu.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com