Değer göremeyen spor dalları için Salihli'de kısa film çektiler

08 Haziran 2021, Salı
Değer göremeyen spor dalları için Salihli'de kısa film çektiler

Uşak Üniversitesi'nde eğitim gören öğrenciler spor farkındalığı için "Spor her yerdeyse şampiyonlar nerede?" temasıyla kısa film çekti.

 

Çekimleri Salihli’de gerçekleştirilen kısa filmde ikisi çocuk olmak üzere dokuz kişi görev aldı.


Uşak Üniversitesi öğrencileri, futbol dışındaki diğer spor dallarının önemini vurgulamak için önemli bir çalışmaya imza attı.


Türkiye’de, değer görmeyen spor dallarını tespit edip neler yapılabileceği konusunda çalışma yürüten  Uşak Üniversitesi öğrencileri Hatice Bulut, Lamiya Yusubova ve Emrecan Tosun “Spor her yerdeyse şampiyonlar nerede” temasıyla halk ile röportaj ve sporcuların içinde bulunduğu bir video kolajı hazırladı.
Öğrenciler, bunun yanı sıra bir de kısa film çektiler.  Filmde, farklı spor dallarıyla uğraşan iki kardeşin çocukluktan başlayan aile içerisindeki gördükleri farklı ilgi ve alakalar ele alındı. İki kardeşin çocukluklarında babanın oğluna futbol topu, kızına bebek hediye ettikten sonra kız çocuğunun ilgisini, parkta badminton oynayan iki kişi çekiyor. Filmin devamında küçük kız büyüyor ve milli bir badminton sporcusu oluyor. Ailesinden hiçbir zaman futbol oynayan erkek kardeşi kadar destek alamamasıyla film sona eriyor. Filmde, sık sık futbol dışında spor dallarının önemsenmediği mesajı verilmiştir. Film, ikisi çocuk olmak üzere dokuz kişiyle Salihli’de çekildi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com