Salihli'de aylar sonra güzel haber... Sadece 1 kişinin testi pozitif çıktı

09 Haziran 2021, Çarşamba
Salihli'de aylar sonra güzel haber... Sadece 1 kişinin testi pozitif çıktı

Sağlık Bakanlığının Covid-19 salgınına karşı verdiği mücadele ve girişimler sonucunda Türkiye önemli miktarda aşıyı temin ederek vatandaşlarının kullanımına sundu. Salihli'de de günlük aşı uygulaması 1200'e ulaştı. Salihli'de aylar sonra günlük vaka sayısı 1'e kadar düştü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Biontech aşısı için artık kamu ve özel hastanelerle birlikte aile hekimlerinin de devreye gireceğini açıklaması ile birlikte aşı uygulamasında daha da yüksek rakamlara ulaşılması bekleniyor.


SALİHLİ’DE 1200’E ULAŞTI


Edinilen bilgiye göre Salihli’de Biontech aşı uygulamasında da günlük bazda rekor seviyelere ulaşıldı.
Günlük randevu sayısına göre Salihli Devlet Hastanesi’nde 10 ayrı oda da 17 hekim ve yaklaşık 60 hemşire günlük ortalama 1200 kişiye aşı yapmaya başladı.

MANİSA 600 BİNE YAKLAŞTI

Manisa’da birinci doz aşılanan kişi sayısının 345 bini, ikinci doz aşılama sayısının da 253 bini geçtiği ve toplamda 600 bin kişiye yaklaşıldığı bildirildi.

SADECE 1 KİŞİ TESPİT EDİLDİ

Artan denetimler, kapsamlı aşı uygulamaları Salihli’de  sevindirici haberlerin gelmesine neden oldu. Yakın zamana kadar günlük 500 vakanın tespit edildiği Salihli’de hafta sonu sadece 1 vaka tespit edildi.  Şuanda Salihli’de günlük ortalama 4-5 kişinin testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com