Yalvaç, Kılıçdaroğlu'na kuraklık raporunu sundu

09 Haziran 2021, Çarşamba
Yalvaç, Kılıçdaroğlu'na kuraklık raporunu sundu

Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, Ankara temasları kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu makamında ziyaret ederek 2021 yılı kuraklık raporunu sundu. Başkan Yalvaç, "TZOB Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar'ın 81 il ile görüşerek hazırladığı ve bizim de Manisa için bilgi verdiğimiz 2021 yılı raporumuzu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sunduk" dedi.

Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, Ankara temasları kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Tarım Başdanışmanı Orhan Sarıbal ve CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu’nu ziyaret ederek 2021 yılı Kuraklık Raporu hakkında siyasilere bilgi verdi.

Rapor Kılıçdaroğlu’nun masasında

Salihli Ziraat Odası Başkanı Yalvaç “2021 yılı yarı dönemi hem tüm ülkemiz, hem de Manisa açısından kurak geçti. Kuraklık nedeniyle birçok ilimizde ürünlerde rekolte düşüşü yaşandı. TZOB Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar bu süreç içerisinde 81 ilimizle görüşerek bir rapor hazırladı. Bizler de bu raporda Manisa’mızda kuraklık nedeniyle çiftçilerimizin yaşadığı mağduriyeti dile getiren bir rapor hazırladık. Ankara’ya giderek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP PM üyesi ve Tarım Başdanışmanı Orhan Sarıbal ve CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu’na 2021 yılı kuraklık raporumuzu sunduk. Bizleri ağırlayan ve sorunlarımızı dinleyen siyasetçilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“Kapalı devre sisteme geçilmeli”

“Manisa’da normalde 40 ila 50 gün boyunca tarımsal sulama için akan su bu yıl 20-30 gün dolaylarında aktı” diyen Yalvaç “Bu nedenle mısırda ve pamukta ciddi bir ürün kaybı meydana geldi. Manisa’da kapalı devre sulama sistemine geçilmezse önümüzdeki yıllarda çok daha fazla üründe ciddi rekolte kayıpları yaşanacak. Yetkililerden Manisa için bir an önce kapalı devre sulama sistemine geçilmesi için adım atmasını bekliyoruz. Bu sistem uygulanmazsa Gediz havzası ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya kalabilir”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com