Sart'ta tiyatro rüzgarı esti

16 Temmuz 2021, Cuma
Sart'ta tiyatro rüzgarı esti

Salihli Sardes Uluslararası Altıncı Dionysos Tiyatro Şenliği ve tiyatro eğitim kampına Türkiye'nin dört bir yanından tiyatro toplulukları katıldı. Sart Mahallesi'nde 12 gün boyunca devam eden kampta, çadırlar kuruldu, gösteriler yapıldı, tiyatro atölyeleri düzenlendi.

Salihli’nin Sart Mahallesi’nde bu yıl altıncısı düzenlenen Sardes Uluslararası Dionysos Tiyatro Şenliği, pandemi koşullarında, önceki yıllara göre biraz daha dar katılımlı olarak gerçekleştirildi. Artemis Tapınağı yakınındaki gösteri alanında düzenlenen şenliğe Balıkesir, Bandırma, Diyarbakır, Ankara, Malatya, Niğde, Milas, Zonguldak gibi il ve ilçelerden tiyatro toplulukları katıldı. Şenliğe biri Azerbaycan, diğeri de Kırgızistan’dan olmak üzere yurtdışından da katılım sağlandı.


6 Temmuz’da başlayıp 12 gün boyunca devam eden Tiyatro Şenliği’nde çevre teması işlendi. Her gün farklı tiyatro atölyeleri düzenlendi. Sart mahallesindeki çocukların ve mahalle sakinlerinin de katıldığı drama çalışmaları ve izcilik atölyeleri gerçekleştirildi.

Şenlik alanını, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel ve Başkan Yardımcısı Günay Topkaya da ziyaret ederek, gösterileri ve tiyatro eğitimlerini izledi. Dionysos Tiyatro Şenlikleri Koordinatörü Rasim Aşın, tiyatro şenliğinin düzenlenmesinde katkılarından dolayı Oda adına İbrahim Yüksel’e bir teşekkürname belgesi takdim etti.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com