Sardes Satranç, şampiyonadan kupa ve madalya ile döndü

09 Eylül 2021, Perşembe
Sardes Satranç, şampiyonadan kupa ve madalya ile döndü

Konya'da gerçekleştirilen 2021 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası'nda Sardes Satranç Spor Kulübü 1 kupa ve bir madalya ile elde etti.

Sardes Satranç Spor Kulübü, 11 yaş genel Kategoride Göktan Can Kara Türkiye 1.liğini paylaşarak eşitlik bozmada Türkiye 2.si oldu ve Avrupa yaş grupları şampiyonasında ülkemizi temsil etme  hakkı kazandı.
Sardes Satranç Spor Kulübü adına konuşan Gürkan Aydeniz “13 yaş kızlar kategorisinde Hilal Ercan Türkiye 7.si oldu ve milli takım havuzuna girmeye hak kazandı. Küçükler  ve yıldızlar satranç şampiyonasına Salihli Sardes ve Manisa Sardes olarak  toplam 16 sporcusu ile turnuvaya katıldık.

Pandemi döneminin zorlu koşulları altında sporcuları uzaktan eğitimle çalıştırmaya devam ettik. Uzaktan eğitim satrançta uzun yıllardır uygulandığı için buna zaten hazırdık ve çalışmalarımız verimli geçti. Yüz yüze turnuvaların son 1.5 yıldır yapılamamış olmasına rağmen online turnuvalarla sporcuları geliştirmeye devam ettik. Salihli ve Manisa merkezden toplam 16 sporcunun 13’ü, Türkiye şampiyonasına ilk defa katıldılar ve çoğu ilk yüz yüze turnuvaları olmasına rağmen iyi bir performans sergilediler” dedi.


Aydeniz, Türkiye derecesi elde eden iki sporcumuzda da ortalama 5 yıldır emek verdiklerini başarının olumsuzluklarda pes etmeden azim ve istikrarla geldiğini bir kez daha görüldüğünü belirtti.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com