Hakkını arayan vatandaşa beddua eden, lanet okuyan din görevlileri hakkında suç duyurusu.

24 Eylül 2021, Cuma
Hakkını arayan vatandaşa beddua eden, lanet okuyan din görevlileri hakkında suç duyurusu.

Cenaze defin işlemleri sırasında yaşadıkları olaylara tepki gösteren Cemal Güzelyurt ve Ramazan Tuğrul Kacar'a, sosyal medyadan beddua eden ve lanet okuyan 2 din adamı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Beddua eden ve lanet okuyan Küçük İmam Cami imamı Mehmet Ali Yeniay ile müezzin Emin İnci hakkında şikayetçi olup suç duyurusunda bulunan Cemal Güzelyurt ve Tuğrul Kacar “Yakınımızın vefatının üzerinden tam bir yıl geçti. O tarihte cenaze defin işlemi ile ilgili olarak haksız bir uygulamaya maruz kaldık. Cenazenin defin işleminin MASKİ ekiplerince yapılacak olmasını kabullenemeyen, MASKİ ekiplerini arayıp “Camiye gelmeyin. Cenazeyi biz yıkayacağız” “Maski ekipleri kesinlikle camiye giremez. Bu gasilhaneyi benden başka kimse kullanamaz. Bu cenaze işlemlerinin bir gideri var.  Gasilhane giderleri için bazı giderlerimiz oluyor” gibi ifadeler kullananlara karşı tepkimizi dile getirdik. Canı yanan, yakınlarını kaybeden insanlara bu tarz yaklaşımların yanlış olduğunu belirttik. Ancak ne hikmetse olayın üzerinden 1 yıl geçtikten sonra hem de konuyla ilgisi olmayan farklı bir haberin altında Cuma günü özellikle seçilmiş gibi tarafımıza beddua edildi, lanetler okundu. Bu nedenle o iki din adamı hakkında şikayetçi olup, suç duyurusunda bulunduk” dedi.

 

 

 

 

Geçen yıl yapılan haber linki;

https://m.salihlisektorgazetesi.com/42092/haber/salihli-de-camide-skandal-belediyenin-bana-ne-faydasi-var-belediye-neden-cenaze-yikiyor-ne-haliniz-varsa-gorun

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com