Kayda, "Öğretmen, toplumun mimarıdır"

23 Kasım 2021, Salı
Kayda,

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, gelecek nesilleri şekillendiren ve bu ülkenin kalkınması için emek veren tüm eğitimcilerin öğretmenler gününü kutladı.

Öğretmenlerin gerçek anlamda toplumun mimarı olduğunu vurgulayan Başkan Kayda, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“24 Kasım, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmen’ unvanı verilmesi dolayısıyla kutladığımız, bizlerin yetişmesinde ve bugünlere gelmemizde önemli paya sahip olan öğretmenlerimizin en özel günüdür.
Günümüz Türkiye’sinde eğitimin ve öğretmenin rolü çok önemlidir. Nesillerin yetişmesinde çok önemli roller üstlenen öğretmenlerimiz, Anadolu’nun dört bir yanında büyük bir özveri ile çalışarak çocuklarımızı geleceğe hazırlamaktadır. Toplumu adeta bir mimar gibi bilgi, kültür ve merhametle yoğuran öğretmenlerimiz, aynı zamanda çocuklarımıza milli şuur ve milli kimlik kazandıran, fikir ve kanaat önderleridir.
Bizler, ‘Bir harf öğretene kırk yıl kölelik yapmaya razı olan’ bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bizler, öğretmenleri ‘İrfan ordusuna benzeten, milletleri kurtaranların yalnız ve yalnız öğretmenler’ olduğunu belirten Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefe ulaşmak için var gücüyle çalışan bireyleriz.
Öğretmenlerimizin içindeki heyecan hiç bitmez. Her ders yeniden başlar. Yıllarca öğrencilerimin içinde, eğitimin her kademesinde yer alan bir öğretmen olarak, en büyük ödülümüz, yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin, kendine, vatanına, milletine hayırlı bireyler olduğunu görmektir. Salihli’miz eğitim alanında oldukça başarılıdır. Şüphesiz bu başarıda en büyük pay öğretmenlerimize aittir. Geleceğimiz olan yavrularımız için sınıflarda ter akıtan bütün öğretmen arkadaşlarımı yürekten kutluyorum.
Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevi başında şehit olan ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Bu kutsal mesleğe yeni başlayan genç öğretmen kardeşlerime, halen fedakarca Salihli’mizde ve tüm Türkiye’de çalışan meslektaşlarıma ve atama bekleyen öğretmen adaylarına başarılar temenni ediyor, emekli olmuş bütün öğretmenlerimize de sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum.
Öğretmen olmanın şuuruyla, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, geleceğimizi aydınlatan bütün meslektaşlarımın bu anlamlı gününü kutlar, saygılar sunarım.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com