Salihlili Meslek Lisesi öğrencilerine Ford'dan araç bağışı

12 Mayıs 2022, Perşembe
Salihlili Meslek Lisesi öğrencilerine Ford'dan araç bağışı

Salihli Ford Bayi Çetaş aracılığı ile öğrencilerin gelişen teknolojiye uyum sağlanması, sektörün ihtiyacı olan kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla Ford Otosan A.Ş tarafından Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Atölyesi'ne Ford marka araç bağışında bulunuldu.

Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törene Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel, Salihli Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy, Ford Otosan A.Ş. Satış Sonrası Bölge Müdürü Hakan Erünsal, Ford Akademi Eğitim Uzmanı Ali Kuzu, yetkilileri, ÇETAŞ Otomotiv A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Tahtakıran, ÇETAŞ Otomotiv A.Ş. Salihli Şube Müdürü Selami Aksu, Salihli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Demir, Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hakan Esmerkaş, öğretmenler ve motor bölümü öğrencileri katıldı.


Araç teslim töreninde konuşan Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, “Meslek lisesi memleket meselesi' sloganıyla meslek lisesindeki öğrencilerin eğitimlerini en iyi noktaya getirmeye çalıştıklarını söyledi.


Sağlam, “Bugün böyle anlamlı bir günde birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Değişen dünya içinde teknolojinin siz değerli öğrencilerimiz ile paylaşılması ve sizin bu değişime uygun olarak yetişmenizi sağlamak bizlerin temel görevlerinden bir tanesi. Bir slogan var; ‘meslek lisesi, memleket meselesi’. Bu manada meslek liselerine son zamanda özellikle teknolojileri günün şartlarına adapte ederek sizlerin daha iyi yetişerek daha iyi bir meslek sahibi olmanız yolunda çalışmalar yapıyoruz. Son zamanlarda bütün atölyelerimizi günün şartlarına uydurarak iyi bir eğitim almanız için yenileme ve genişletme çalışmalarımız her geçen gün devam etmekte. CNC tezgâhından tutun, marangozhane atölyesine, elektrik atölyesine ve bugün de motor atölyesinin böyle bir kıymetli kazanım ile sizlerin eğitimine katkıda bulunmuş bulunuyoruz. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da sizlerin yanında olarak iyi bir eğitim almanız ve alanda tanınır, bilinir, aranır bir usta olmanız yönünde sizleri destekliyoruz. Bu manada Ford ailesine, Ticaret ve Sanayi Odamıza, Borsamıza ve tüm paydaşlara eğitime verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.


Daha sonra Kaymakam Sağlam, beraberindekiler ile okulun motor eğitim atölyelerini gezerek incelemelerde bulundu.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com