CHP heyeti, Salihli'de çiftçilerle bir araya geldi

17 Eylül 2022, Cumartesi
CHP heyeti, Salihli'de çiftçilerle bir araya geldi

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, Salihli ve Şehzadeler ilçesine bağlı Yeşilköy mahallesindeki üzüm üreticilerini ziyaret ederek yaşadıkları sıkıntıyı yakından dinledi.

“TÜCCAR 17 LİRAYA ÜZÜM ALIYOR”


Salihli ilçesinde üzümünü TMO’ya vermek için gayret gösteren üzüm üreticisi yaşadığı sıkıntıyı CHP’lilere anlatarak, TARİŞ’in 20 liraya, tüccarın ise 17 liraya üzüm aldığını ifade etti.


Üzümü TMO’ya vermek için gayret gösterdiğini ifade eden üretici şu ifadelere yer verdi: “TARİŞ ise 20 lira diye fiyat biçti. Bende oraya vermedim. 5 ton üzümüm var vermiyorum. TMO’ya vermeye çalışıyorum. En kötü üzüm 7 numaradır. 7 numara üzümü 20 lira fiyat biçersen, üretici ne yapacak. Tüccar 17 liraya alıyor. Ben üzümüm TMO’ya vermek için uğraşıyorum. Ancak veremiyorum. Birçok üretici şuanda bağlarını köklemeye başladı. Çünkü artık üzümden umduğunu bulamıyor. Çözüm bulun diyoruz, ama çözüm yok. Bunun tek çözümü seçimlerde önümüze gelecek sandıkta. Bu işi sandıkta çözeceğiz. Halk oy verebilir. Ama ben oy vermeyeceğim. Bana kimse gücenmesin.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com