Ramiz Turan Stadı'nın yerine modern spor kompleksi yapılıyor

19 Eylül 2022, Pazartesi
Ramiz Turan Stadı'nın yerine modern spor kompleksi yapılıyor

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Ramiz Turan Stadyumunun yerine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından modern bir spor kompleksi yapılmasıyla ilgili ihale sürecinin bittiğini ve tesisin 700 iş gününde tamamlanarak Salihlili vatandaşların hizmetine açılacağı müjdesini verdi. Başkan Kayda, "Bu, Cumhur İttifakı'nın Salihli'deki başarısıdır" dedi.

İHALE SÜRECİ TAMAMLANDI


Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 17 Temmuz 2020 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Kula ziyareti programına eşlik ettiğini hatırlatarak, “ Sayın Bakanımızın Kula ziyaretinde Belediye Meclisimizde gündeme getirdiğimiz ve Salihli’ye kazandırmak istediğimiz spor tesisleriyle ilgili projelerimizi ve taleplerimizi ileterek destek istemiştik. Bu kapsamda, Ramiz Turan Stadı ve eski spor salonunun yıkılarak yerine yapılacak olan spor kompleksinin 7/24 çocuklarımızın, gençlerimizin ve halkımızın hizmetine açılması talebimizi ve projemizi iletmiştik. Hemşehrimiz olan Gençlik ve Spor Bakanımız, projemizi beğendiğini belirterek hazırladığımız proje üzerinde Bakanlık yetkililerinin çalışacağını ifade etmişti. Cumhur İttifakı sayesinde güzel şehrimize kazandıracağımız modern spor kompleksinin ihale süreci tamamlandı. Tesis içerisinde, çok amaçlı spor salonu, 6 adet antrenman salonu, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 3 katlı Gençlik Merkezi, tenis kortları, açık basketbol sahası, atletizm tartan pisti, yürüyüş yolları ve rekreasyon alanı ile spor aletlerinin bulunduğu sosyal alanlar yer alacak. Salihlili vatandaşlarımızın hizmetine sunacağımız modern spor tesisimiz 700 iş gününde tamamlanacaktır” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Cumhur İttifakı’nın gücü ile Salihli’ye modern bir spor tesisi kazandırmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşadığını ifade eden Başkan Kayda, “Bizlere her zaman destek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, MHP Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadir Durmaz, Cumhur İttifakı AK Parti Manisa Milletvekilimiz Sayın İsmail Bilen, MHP Grup Başkanvekilimiz ve Manisa Milletvekilimiz Sayın Erkan Akçay, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekilimiz Sayın Murat Baybatur, AK Parti Manisa Milletvekilimiz Sayın Uğur Aydemir, AK Parti Manisa Milletvekilimiz Sayın Semra Kıvırcık Kaplan, AK Parti Manisa Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Özkan ve AK Parti Manisa Milletvekilimiz Sayın Tamer Akkal’a tüm hemşehrilerim adına teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com