Balaban "Siyasi nezakete, insanı değerlere yakışmadı"

Ekleme Tarihi : 22 Eylül 2022, Perşembe - 11:30
Balaban

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'ın Manisa'da düzenlediği basın toplantısında altılı masa ile ilgili kullandığı 'Gevşek' ve 'Yuvarlak' sözlerine tepki gösterdi.

CHP İl Başkanı Balaban yaptığı açıklamada, MHP’li Akçay’ın sözleriyle ilgili şu ifadelere yer verdi:
“MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay siyasi nezakete, insanı değerlere yakışmayan bir açıklamada bulundu. Bizler öncelikle bu tür siyasetin seviyesinin düşürülmesine sonuna kadar karşıyız. Akçay’a sözümüz, ‘Önce lafa bakarım laf mı diye, sonra lafı söyleyene bakarım adamı diye’ olacaktır. Erkan Akçay ve lideri Devlet Bahçeli’nin daha önce yaptığı siyasi zikzakları bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Devlet Bahçe geçmişte Erdoğan için ‘17/25 Erdoğan. Tekeden süt sağılmaz, suda ateş yanmaz Erdoğan Cumhurbaşkanı olmaz’ diye hakaretlerde bulunuyordu. Erdoğan’a her türlü hakareti en iyi şekilde yapıyordu. Buna karşılıkta Erdoğan o zamanlarda Devlet Bahçeli için her türlü ağır sözleri söylüyordu. ‘Milliyetçi Hareket Partisi adı altındaki bir partinin her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldım’ diyen bir Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermesi hangi aklın sonucudur. Hangi nedenlerin sonucudur. Bunu bir kez daha sorguluyoruz.”


“TAM BİR SİYASİ TUTARSIZLIK, ÇELİŞKİ VE DÖNEKLİK İÇİNDEDİRLER”


CHP’li Balaban açıklamasında, MHP’li Akcay’ın 2015 yılındaki seçimlerde AKP’ye yönelik sözünü hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti: “Erkan Akçay’da 2015 seçimleri zamanında ‘Öcalan ister, AKP yapar’ diye söylemlerde bulunuyordu. Bu kadar söylemlerden sonra acaba MHP’mi yoksa AKP’mi değişti? Her ikisine ne oldu da şimdi bunlar kol kola girdi. CHP olarak Erkan Akçay’a onun kullandığı üslupsuz, nezaketsiz dilden bir açıklama yapmayacağız. O seviyesizliğe düşmeyeceğiz. Ama şunu söylüyoruz; Erkan Akçay ve lideri Devlet Bahçeli tam bir siyasi tutarsızlık, çelişki ve döneklik içindedirler. Siyaseten 180 derece değişmişlerdir. Bu siyasi tutarsızlıkla, çelişkilerle size kim oya verecek veya güvenecek.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com