Namver Pet Store hizmete girdi...

04 Ekim 2022, Salı
Namver Pet Store hizmete girdi...

Salihli'nin tanınmış esnaflarından Cihan Namver'in öncülüğünde can dostlar için ilçeye kazandırılan Namver Pet Store, düzenlenen törenle hizmete girdi.

70 yılı aşkın bir süredir soba sektöründe hizmet veren ve Salihli’nin önde gelen esnaflarından olan Namver Isı Ticaret ve Sanayi şirketi sahibi Cihan Namver’in oğlu Cavit Namver ile birlikte ilçeye kazandırılan Namver Pet Store, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde düzenlenen törenle hizmete girdi.


Atatürk Mahallesi Belediye Caddesi Keskiner İş Hanı No:87 adresinde hizmete giren işyerinin açılış törenine Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, iş, siyaset ve eğitim camiasından çok sayıda davetli katıldı.

KAYDA “BU İŞİN TEMELİNDE SEVGİ VAR”

Açılış programında konuşan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda “Can dostlarımızın bakımları çok önemli. Salihli Belediyesi olarak bu konuda oldukça güçlüyüz. Bir bakım ve rehabilitasyon merkezimiz var. Sokak hayvanlarının bakımlarını ve rehabilitesini belediye olarak üstleniyoruz. Bu işin temelinde aslında hayvan sevgisi var. İnanın Salihli’de böyle güçlü bir merkez olduğu için bir çok ilçeden çok sayıda kedi ve köpeği ilçemize bırakıp gidiyorlar. Bu nedenle Salihli’de kedi ve köpek yoğunluğu çok fazla. Bu noktada halkımıza da önemli görevler düşüyor. Bu tür merkezlerin olması, kedi ve köpek üretiminde Salihli’nin önemli bir noktaya ulaşması bölgemiz için bir avantaj.  Değişik noktalarda Salihli Belediyesi’nin besleme bölgeleri mevcut.   Vatandaşlarımızın, bu iş yerlerinden mamaları alıp besleme noktalarına katkıda bulunması da çok önemli. Namver ailesinin Salihli adına üstlendiği bu görev çok önemli.” Dedi.

SALİHLİ, KEDİ KÖPEK MAMASI ÜRETİMİNDE MERKEZ KONUMUNDA

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ise “Pandeminin ardından normalleşme süreci kapsamında yeni işyerlerinin açılması bizler için çok önemli. Salihli olarak bu tür Pet Storelerin açılması konusunda geç kaldığımızı düşünüyorum. Çünkü Salihli, kedi köpek maması üretiminde artık Türkiye’de bir merkez haline geldi. Türkiye’de üretilen kedi köpek mamalarının yüzde 60’ı, Salihli organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren 4 fabrika tarafından üretilmektedir. 2 fabrikamızda bu  4 fabrikamızda katkı maddesi sunmak üzere faaliyet gösteriyor. 2010 yılında Türkiye’de, kedi köpek mamasının yüzde 80’i ithal ediliyordu. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye kedi köpek maması üretiminin yüzde 80’ini kendisi karşılıyor. Salihli’deki fabrikalarımız 110 ülkeye ihracat yapıyor. Türkiye’nin bu ihracattan elde ettiği gelir ise 200 milyon dolara ulaştı. Bu işyerimizin öncelikle Namver ailesine, Salihli’mize ve can dostlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”

ÖNEMLİ HİZMET…

Salihli’de can dostlar için hizmete giren Namver Pet Store’de onlarca çeşit yem ile birlikte evlere ücretsiz servis hizmeti de sunulacak.

Namver Pet Store’da, kedi-köpek maması başta olmak üzere, tavşan, hamster yemi, kuş yemleri, vitamin çeşitleri, kedi-köpek, kuş aksesuarları da satışa sunulacak.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com