Başkan Kayda, Öğretmenler Günü'nü kutladı

24 Kasım 2022, Perşembe
Başkan Kayda, Öğretmenler Günü'nü kutladı

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, gelecek nesilleri şekillendiren ve bu ülkenin kalkınması için emek veren tüm eğitimcilerin öğretmenler gününü kutladı.

Başkan Kayda, mesajında şu ifadelere yer verdi: “24 Kasım, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmen’ unvanı verilmesi dolayısıyla kutladığımız, bizlerin yetişmesinde ve bugünlere gelmemizde önemli paya sahip olan öğretmenlerimizin en özel günüdür.
Günümüz Türkiye’sinde eğitimin ve öğretmenin rolü çok önemlidir. Nesillerin yetişmesinde çok önemli roller üstlenen öğretmenlerimiz, Anadolu’nun dört bir yanında büyük bir özveri ile çalışarak çocuklarımızı geleceğe hazırlamaktadır. Bizler, ‘Bir harf öğretene kırk yıl kölelik yapmaya razı olan’ bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bizler, öğretmenleri ‘İrfan ordusuna benzeten, milletleri kurtaranların yalnız ve yalnız öğretmenler’ olduğunu belirten Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefe ulaşmak için var gücüyle çalışan bireyleriz. Değerli öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere görevi başında şehit olan ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Bu kutsal mesleğe yeni başlayan genç öğretmen kardeşlerime, halen fedakarca Salihli’mizde ve tüm Türkiye’de çalışan meslektaşlarıma ve atama bekleyen öğretmen adaylarına başarılar temenni ediyor, emekli olmuş bütün öğretmenlerimize de sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum.”
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com