Yazar Gündüz Aydın Kütüphaneler Haftasında konuştu: "Kütüphaneler İyileştirir"

Ekleme Tarihi : 27 Mart 2023, Pazartesi - 16:36
Yazar Gündüz Aydın Kütüphaneler  Haftasında konuştu:

59.Kütüphaneler Haftası Salihli İlçe Halk Kütüphanesi'nde yapılan programlarla başladı. Bu çerçevede Saküder Başkanı Yazar Gündüz Aydın öğrencilerle yaptığı söyleşide okuma ve yazmanın önemine vurgu yaparak, "Kütüphaneler iyileştirir, dinlendirir ve kitaplar en iyi arkadaştır" dedi.

Salihli Cumhuriyet İlkokulu 2/G sınıfı öğrencilerinin kütüphane ziyaretinde öğrencilere konuşan Aydın şunları söyledi:

“Hayatınızın bir bölümünde mutlaka kitap olmalıdır. Kitap; hava gibi, su gibi, ekmek gibi hayatımızda olursa daha çok başarılı ve mutlu oluruz. Zamanımızın bir bölümünü düzenli olarak kitap okumaya ayırmalıyız. İleride seçeceğimiz mesleğin yanında sanatın bir dalı ile de meşgul olmak bizi her zaman farklı bireyler yapar. Yazar olmak, yazmak da sizleri ayrıcalıklı yapar. Okumak, kelime haznemizin genişletilmesi için çok önemlidir. Çok okuyarak çok kelime bilen kişiler daha rahat ve kolay yazarlar. Onun için çok okumak sizlerin akademik başarınızın yanında yazabilme başarınızı da geliştirir.”

Daha sonra öğrencilerinin sorularını cevaplayan Aydın, “Yazmaya günlük tutarak başlayabilirsiniz” dedi.

Programa Salihli İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Gıyasettin Yoca, Saküder Yönetim kurulu Üyeleri Hüseyin Aşan, Mustafa Özgünde ve Adviye Seçkin, Cumhuriyet İlkokulu 2/G sınıfı öğretmeni Emine Yoca ve öğrenci velileri ile kütüphane personeli katıldı.

Program sonunda Yazar Gündüz Aydın öğrencilere kitaplarını imzalayarak, onlarla sohbet etti.
 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com