Açıklama geldi! Üniversiteler ne zaman açılacak?

Ekleme Tarihi : 30 Mart 2023, Perşembe - 16:46
Açıklama geldi! Üniversiteler ne zaman açılacak?

Şubat ayında Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi sonrasında çoğu üniversitede uzaktan eğitim kararı alındı. Depremzedelere açılan üniversite yurtlarında konaklama devam ediyor. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) daha önce yaptığı açıklamada Nisan ayında yüz yüze eğitimin değerlendirileceğine dikkat çekerken son açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.

Milyonlarca üniversite öğrencisi Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından eğiimlerine uzaktan devam ediyor. YÖK ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili açıklamalar gelirken "Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim olacak mı?" soruları yeniden gündeme geldi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan üniversitelerin durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ''Şartlar elverişli olursa uzaktan eğitim ile yüz yüze eğitimin harmanlandığı hibrit öğretim seçeneği tabii ki değerlendirilecektir.

Uzun bir süre olmayacak ama online sistemle biraz devam edelim. Çünkü yurtlarımız çok işimizi görüyor. Bir defa yurt binası güven veriyor" ifadelerini kullandı.

YÖK BAŞKANI NİSAN AYINI İŞARET ETTİ!

Yükseköğretim Kurulu YÖK Başkanı Erol Özvar üniversitelerdeki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Nisan ayında hibrit eğitim seçeneğinin değerlendirileceğinin altını çizen Övar şunları aktardı:

"Bu zorlu zamanlarda depremzedelere, üniversitelerimize ve öğrencilerimize destek olmak için Yükseköğretim Kurulu olarak bir dizi idari tedbir aldık. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminin, bazı uygulamalı programlar hariç olmak üzere uzaktan öğretim yoluyla eğitimlerin başlaması yönünde bir karar aldık.

Yine daha önce ifade ettiğim üzere, alınan kararı nisan ayı başı itibarıyla yeniden gözden geçirerek şartların elverişli hale gelmesi durumunda uzaktan eğitimin yanında yüzyüze eğitim imkanının da sunulduğu harmanlanmış (hibrit) öğretim seçeneğini değerlendireceğiz. Yükseköğretim Kurulu olarak birinci önceliğimiz, yükseköğretim sistemimizin afet sonrası hızlı bir şekilde normalleştirilmesidir"

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com