Salihli - Kula Bisiklet Festivali için hazırlıklar tamamlandı

Ekleme Tarihi : 24 Mayıs 2023, Çarşamba - 16:58
Salihli - Kula Bisiklet Festivali için hazırlıklar tamamlandı

Sektör Medya'nın basın sponsorluğunda 22-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Salihli - Kula Bisiklet Festivali için hazırlıklar tamamlandı.

TIEB tarafından Adala Mahallesi kamp alanında düzenlenecek ve 3 gün sürecek olan festivalin ilk gününde katılımcılar “tarihin izinde” temasıyla Sardes’e 65 kilometre pedal çevirecek.  Festivalin ikinci gününde ise pedallar "geçmişe yolculuk" temasıyla Kula ilçesine çevrilecek. Son gün ise "doğaya yolculuk” temasıyla toplam uzunluğu 14 kilometre olan parkur kapsamında Adala Kanyonu, Suuçtu Şelalesi ve Kız Köprüsü ziyaret edilecek.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada “Ege'nin incisi, Lidya Uygarlığı’nın başkenti olan kiraz başta olmak üzere üzüm ve diğer diğer birçok tarımsal ürününün yanı sıra tarihsel ve kültürel kimliği ile dikkat çeken Salihli için çok güzel bir organizasyon hazırlandı. Salihli’nin doğal parkurları ve yerel lezzetleri eşliğinde doya doya pedal çevirmek isteyen tüm bisiklet severleri festivalimize davet ediyoruz” dedi.

Festival hakkında bilgi almak isteyenlerin, 0 531 392 48 55 (Ender Çeker) ile 0 541 342 54 42 (Atacan Aslan) nolu telefonlar aracılığı ile bilgi alabileceği belirtildi.

Haber: Fatma Uysal

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com