Salihlili öğrencilerden geri dönüşüm projesi

Ekleme Tarihi : 25 Mayıs 2023, Perşembe - 12:24
Salihlili öğrencilerden geri dönüşüm projesi

Salihli Şahin Şen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, proje danışman öğretmenleri ve proje öğrencileri ile "Sıfır Atık: İyilik İçin Dönüştür" projesini gerçekleştirdi.

Toplamda 4 farklı geri dönüşüm projesi başlatan Şahin Şen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi danışman öğretmen ve öğrencileri öncülüğünde hayata geçirildi. Yapılan çalışmalar daha sonrasında okulda sergilendi.

“NE OLUR GERİ DÖN-üştür PROJESİ”
NE OLUR GERİ DÖN-üştür Projesi amacı; evde ve okuldaki atık malzemeleri değerlendirerek ürünler tasarlamak ve bunların satışı ile elde edilen geliri ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmak.

“DÖNÜŞ, DÖNÜŞTÜR PROJESi”
Dönüş, Dönüştür Projisi amacı; okullardaki kızartma sonucu oluşan, evlerde biriken atık yağların değerlendirilmesi ve atık yağların sabuna dönüştürülmesiyle geri dönüşüme kazandırılması. Aynı zamanda toprağa karışmasını önleyerek çevre temizliğine katkı sunmak ve farkındalığını oluşturmak. Atık yağları geri dönüşüme kazandırdıktan sonra, oluşan sabunlar atık yağ getiren öğrencilere hediye edildi.

“ATIK OLMA BİR YUVA OL PROJESİ”
Atık Olma Bir Yuva Ol Projesi amacı ise; plastik şişelerin, poşet torbaların, boş diye atılan karton ve teneke kutuların aslında güzel bir yuva olacağını göstermek. Bu atıklar toplanarak kedi evleri ve kuş yemlikleri olarak değerlendirildi.

"matemATIK PROJESİ”
"matemATIK Projesi”ndeki amaç da; atık malzemelerle geometrik materyal tasarlamak ve ihtiyacı olan öğrencilere hediye etmek oldu.

Hayata geçirilen proje hakkında memnuniyetini dile getiren okul müdürü Abdullah Çetin, “Danışman hocalarımızın ve öğrencilerimizin başlattığı, sonucunda güzel bir farkındalık yarattığı projemizde emek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Haber: Fatma Uysal

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com