Şehit eşi böbrek taşından Medigüneş'te kurtuldu

Ekleme Tarihi : 25 Mayıs 2023, Perşembe - 14:27
Şehit eşi böbrek taşından Medigüneş'te kurtuldu

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde yaşayan şehit eşi Sabire Atlıhan, böbrek taşından Salihli Özel Medigüneş Hastanesi'nde kurtuldu.

1997 yılında Giresun’un Espiye ilçesi kırsalında kaçakçılara karşı yapılan operasyon dönüşü aracın kaza yapması şehit düşen Jandarma Başçavuş Süreyya Atlıhan’ın, İzmir’de yaşayan eşi Sabire Atlıhan(60), şiddetli ağrı şikayetiyle Özel Medigüneş Hastanesi Üroloji Uzmanı Op.Dr.Teoman Cüneyt Karataş’a başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda şehit eşi Atlıhan’ın böbreğinde 12 milimetre büyüklüğünde taş tespit edildi. Hastanın böbrek kanalındaki taş Op.Dr.Karataş ve ekibinin Flexible URS yöntemi ile başarılı operasyonla kırıldı.

Op.Dr.Karataş “Şehit eşi hastamızın böbrek kanalı içindeki 12 milimetrelik taşı, Flexible URS yöntemi ile kırdık. Hastamız hem taştan, hem de ağrılarından kurtulup, sağlığına kavuştu. Kendilerine bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum” dedi.

“Kutsal emanetlere sahip çıkıyoruz”
Şehit eşi Sabire Atlıhan’ın kendilerine emanet olduğunu belirten Op.Dr.Seçkin Meriçeli, “Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin huzuru için seve seve canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizin geride bıraktığı kutsal emanetleri olan ailelerine ne kadar hizmet etsek azdır. Sabriye teyzemizde şehit eşinin bizlere emanetidir. Bundan sonraki hayatında sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Haber: Behzat Akcan

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com