Bu bir başarı hikayesidir!

Ekleme Tarihi : 25 Mayıs 2023, Perşembe - 16:09
Bu bir başarı hikayesidir!

İlki 2017'de gerçekleşen ve 30 stant ile başlayan bu yolculuk büyüyerek 150 stantlı geleneksel bir güne dönüştü. 8.si gerçekleşecek olan "Kadın Girişimciler Tanıtım Günü" artık Salihli'nin bir parçası haline geldi.

Salihli Belediyesi’nin katkısıyla 1 Haziran Perşembe günü Laminarya’da gerçekleşecek olan tanıtım günü 10.00-21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. 150 standın bulunacağı etkinlik 1 gün sürecek. Girişimci kadınların ürünlerini sergileyeceği ve satışa sunacağı stantların yanı sıra Kadın Girişimciler Kurulu’nun açacağı “Sandık” stantları da yer alacak. Sandık stantlarında ziyaretçilere 2. el deneyimi sunmayı amaçlayan KGK özenle seçtiği ikinci el ürünleri sergiliyor olacak. Ayrıca her yıl farklı bir konseptle stant açan KGK bu yıl “Şapka Devrimi” konseptiyle bizleri karşılayacak.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu’nun 2017’de başlattığı 8.si gerçekleşecek olan ve birçok girişimci kadına ürünlerini sergileme şansı veren bu etkinlik için STSO KGK Başkanı Benay Oral şunları söyledi:

“Amaç üreten kadını evden çıkararak iş hayatına kazandırmak”

“Kadın Girişimciler Tanıtım Günleri etkinliğimiz ile birçok üretici kadına ulaşıyoruz. Bu etkinliğe başlamaktaki amacımız üreten kadını evden çıkararak iş hayatına kazandırmak ve bünyemizdeki eğitimlerle buluşturarak bir STSO üyesi olmasını sağlamak. Düzenlediğimiz etkinlik sayesinde girişimci kadınlarımız hem iş ağlarını genişletme şansı buluyor hem de ürünlerini halkla buluşturuyorlar. Biz bu etkinlikte sadece yol gösterici ve aracıyız, bu etkinliği gelenekselleştiren asıl onların başarısı.”

STSO KGK Başkan Yardımcısı Beyhan Karagöz ise şunları ekledi:

“Gün geçtikçe çoğalıyoruz”

“Etkinliğe katılan kadınlar ürünlerini daha fazla kitleyle buluşturma imkanını gördükçe kendilerine olan inançları artıyor ve etkinliğimize her yıl daha büyük hevesle katılıyorlar. 2017’de 30 stant ile başladığımız etkinliğimiz yıllar geçtikçe önce 100 şimdi ise 150 standa ulaştı. Kadınlar bir araya geldikçe hem fikir alışverişleri yaparak ürünlerini geliştirme fırsatı buldular hem de birbirlerinden güç aldılar. Bu birlik ve yardımlaşma sayesinde gün geçtikçe çoğalıyoruz.”

Her yıl daha da büyük kitlelere ulaşan ve ziyaretçilere birçok ürün ve üreticiyi tanıma şansı sunan 8. Gelenekselleşmiş Kadın Girişimciler Tanıtım Günü’ne hepiniz davetlisiniz.

Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Salihli Sektör Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Obisis.com